Haber Galerisi

Çin Takvimi Güvenilir Mi

25 Ekim 2018 - 17:46 'de eklendi ve 535 kez görüntülendi.
Çin Takvimi Güvenilir Mi

Çin Takvimi Güvenilir Mi

Bir kadın hamile kaldığında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi bebeğin cinsiyetinin ne olacağıdır. Bu soru sadece günümüzde değil çok eski zamanlarda merak edilen bir soru olmuştur. Eskiden doğacak çocuğun cinsiyeti önem taşımaktaydı. Genellikle erkek çocukların önemli olduğu eski zamanlarda bir kadın hamile kaldığında çocuğun cinsiyeti doğmadan merak edilmekteydi. Merak edilen bu sorulara cevap olabilmesi adına hazırlanan bir Çin takvimi tablosu ile beraber çocukların cinsiyeti tahmin edilmeye çalışılmıştır.

Çin Takvimi Nedir?

Çin takvimi ile bebeğin cinsiyetini öğrenme yaklaşık 700 yıllık bir geçmişi olan yöntemdir. Bu yöntem ile bebeğin cinsiyetinin doğmadan öğrenilmesi istenmektedir. Çinliler için oldukça doğru olduğu kabul edilen bu yöntemde bir takvim vardır. Bebek cinsiyet tahmin programı  Bu takvim Çin takvimine göre hazırlanmıştır ve bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi için annenin yaşı ve hamile kaldığı ayın bilinmesi gereklidir. Bu iki bilgiyi karşılaştırılıp birleşimi alındığında ise bebeğin cinsiyetini vermektedir.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Öğrenme Güvenli midir?

Çin takvimi ile bebek cinsiyeti öğrenme yönteminin hiçbir tıbbi yönteme dayanmamaktadır. Çinliler bu yöntemin %90 doğru olduğuna inansalar da tıbbi gerçekleri göz önüne aldığımızda bu yöntemin %50 doğruluk payı bulunmaktadır.

Çin Takvimi Güvenilir Mi

Çinlilerin kullandığı Çin takvimi ile günümüzde kullanılan miladi takvim birbiri ile aynı değildir. Çin takvimi ile bebek cinsiyeti öğrenilmesi yöntemi için takvime göz önünde bulundurularak hesaplama yapılmaktadır. Annenin yaşı ve annenin hamile kaldığı ayın önem ne olduğu bu takvimde elde edilen sonuç günümüz şartlarında bir geçerliliğe sahip değildir. Tıbbi gerçekler göz önünde bulundurulduğunda 15. haftadan önce bebeğin cinsiyeti öğrenilmediğinden dolayı kişiler daha önce bir bilgi sahibi olabilmek adına bu takvime kullanmaktadırlar. Fakat bebek cinsiyeti ile ilgili en doğru bilgi tıbbi yöntemler ile elde edilen bilgidir. Çin takvimi ile elde edilen bilgiye güvenmek doğru değildir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER