Haber Galerisi

Durum Çok Çok Ciddi Siz Amerika ile Ne Oyunlar Oynuyorsunuz

23 Ekim 2018 - 12:26 'de eklendi ve 2762 kez görüntülendi.
Durum Çok Çok Ciddi Siz Amerika ile Ne Oyunlar Oynuyorsunuz

Durum Çok Çok Ciddi Siz Amerika ile Ne Oyunlar Oynuyorsunuz – Yandaş medya haber yapmıyor Satılmış yazarlar bu konuya hiç değinmiyor.

Cesur ve atak diye bilinen Cumhuriyetçi köşe yazarları ise tutuklanmaktan korktukları için seslerini çıkarmıyor.

Çok ciddi ve çirkin ithamlar var. Cevap bekleyen sorular var.

Türkiye Adnan Kaşıkcı cinayetinin neresinde?

Cemal Kaşıkçı muhalif bir yazar ve gazeteci. Eylül 2017’den itibaren ABD’de yaşamaya ve Washington Post gazetesinde köşe yazmaya başladı.

Ülkesinden ayrılık nedenini şu satırlarla açıkladı: “Birkaç yıl önce bazı arkadaşlarım gözaltına alındığında çok acı çektim. Hiçbir şey söylemedim.

İşimi veya özgürlüğümü kaybetmek istemiyordum. Ailemden endişe ediyordum. Şimdi farklı tercihlerde bulundum.” Cemal Kaşıkçı Türk topraklarında öldürüldü.

Turkiye de pek konuşulması da Dünyada yüksek perdeden konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı.

Sorular cevapsız iddialar ise korkunç….

İşte sorulamayan sorular ve korkunç iddialar:

(Soru) Washington da yaşayan Cemal Kaşıkçı işlemlerini yapmak üzere Amerikada ki Suudi Konsolosluğuna gitmek yerine neden Türkiyeye geldi.

(İddialar) Suudi Arabistan Amerika Birleşik Devletlerinden muhalif gazeteci yazar Cemal Kaşıkcının iadesini veya bir şekilde susturulmasını istedi. Hatta 100 milyar dolarlık silah anlaşmasını öne sürerek bu talebinde ısrarcı oldu. Donald Trump ülkesinde bunun mümkün olmadığını, yargıya müdahale edemeyeceğini, kendi topraklarında ki Suudi elciliğinde işlenecek bir cinayetin ülkesinin itibarını yerle bir edeceğini biliyordu. CIA devreye sokuldu. Çözüm olarak demokrasinin işlemediği, medyanın baskı altında olduğu bir ülke seçildi. Bu ülke Türkiye den başkası olamazdı. Görüşmeler yapıldı. Kasım ayında Amerika tarafından konulacak olan Ambargonun kaldırılması ve Türk bankalarına Reza Zarrab davası ile verilecek olan cezaların hafifletilmesi karşılığında anlaşma sağlandı. Cemal Kaşıkçı Turkiyeye gönderildi.

(Soru) Türkiye de bulunan Suudi Arabistan Büyükelçiliğin de işlenen Kaşıkçı cinayetinin bütün izleri 15 günde neden yok edilemedi. Arabistan cinayeti önce şiddetle redderken birdenbire nasıl kabullendi ve neden resmen dünyadan özür diledi?

(İddialar) 15 gün boyunca müdahale edilemeyen elçilikte cinayetin bütün izleri ve delilleri rahatlıkla yok edilebilir, bütün suç unsurları ortadan kaldırılabilirdi. Suudi ler de bunu yaptılar. Hatta cinayeti siddetle inkar ederek gayet rahat ve kendilerinden emin bir şekilde elçiliğin kapılarını adlı tıp uzmanlarına açtılar. Adli tıp hiçbir ize rastlamadı. Ama birdenbire Cemal Kaşıkcının kolunda bir saat olduğu ve cinayetle ilgili tüm kayıtların Türk istihbaratında olduğu söylentisi medyaya servis edildi. Suudi ler ve Amerika panikledi. Önceki sert söylemler birdenbire yumuşadı. Suudi Elçi bir daha dönmemek üzere apar topar ülkesine geri döndü.

(Soru) Türk istihbaratı saat şeklindeki izleme aletini Cemal Kaşıkçı ya neden taktı.

Bu uygulama Suudi Elçiliğine giren herkese yapılan rutin bir işlem midir?

(İddialar) Elbetteki bu mümkun değildir. Elçiliğe giren çıkan herkes öncelikle Türk güvenlik elemanları tarafından aranır ve kontrol edilir. Bu işlem sadece bir kişiye özel uygulama oldu çünkü Cemal Kaşıkcının öldürülebileceği biliniyordu. Amerika tarafından Ambargo karşılığında Türkiyeye ihale edilmiş bir olaydı. Türkiye bu anlaşmaya sadık kalınmasını sağlamak için olayı kayıt altına aldı ve medyaya servis ederek bunu Amerika ve Suudi Arabistana duyurdu. Bunun üzerine Amerika söylemlerini yumuşattı, Suudi Arabistan da tüm dünyadan tekrarı olmayacak diyerek özür diledi.

Bunlar cevaplanması gereken sorular ve kapalı kapılar ardında üst düzey konuşulan iddialardır. Geçmişi tertemiz Türkiye Cumhuriyeti zan altındadır. Sonuçları felaket olabilecek ve hatta şanlı Cumhuriyetimize terörist ülke damgası vurdurabilecek eylem ve söylemlerdir.

Yandaş ve korkak medya örtbas etsede konuşulmalı ve ülkemde gündem olmalıdır. Özellikle iktidar tüm delilleri ile birlikte bütün gercekleri dünyaya ilan etmelidir.

Peki yaparlar mı? Elbette ki hayır.

Muhalefet ne yapar? Uyusun da büyüsün ninni Tıpış tıpış yürüsün ninni Dandini dandini dastana danalar girdi bostana Sevgiyle kalın.

Temel Sağıroğlu

Diğer yazılarım için TIKLAYIN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER