Haber Galerisi

Blog Sitesi Nasıl Kurulur

Özellikle Ücretsiz Blog sitesini açmak için gerekli olan bütün işlemler tamamlandıktan sonra ilk aşamada wordpress ya da bogspot hangi sistemin tercih edileceği belirlenmelidir.

31 Ocak 2018 - 20:26 'de eklendi ve 956 kez görüntülendi.
Blog Sitesi Nasıl Kurulur

Blog Sitesi Nasıl Kurulur

İnternetin büyüleyici dünyasında para kazananların ve geçimini bu yolla sağlayanların çoğalması ile birlikte internet sitelerine olan ilgi de oldukça arttı.

Milyonlarca insanın çeşitli amaçlar uğruna açtıkları internet siteleri arasında en çok dikkat çeken ve en kolay kurulanları ise blog siteleri olmuştur.

Ücretsiz olarak hiçbir kod yazmadan kurulabilen Ücretsiz Blog Siteleri insanların en çok tercih ettikleri internet siteleri arasında yer alıyor.

Blog siteleri her konuda açılabilmektedirler.

Bu blog siteleri ücretsiz milyonlarca insanın kullandığı platformlar arasındaki wordpress ve blogspot gibi sistemler kullanılarak yapılabilmektedir.

Bu sistemlerin kullanılması blog sitesi oluşturma sisteminin geleceği açısından da oldukça önemlidir.

Para kazanabilmek, yazarlık yapmak ve işinizi büyütebilmek için kurulabilen blog sitelerinin kurulum işlemleride oldukça basittir.

Blog Sitesi Nasıl Açılır sorusunu sormaya başlayan ve hiçbir bilgi sahibi olmayan insanların bile açabileceği blog sitesi için bazı kurallara uyulması açılacak sitenin geleceği açısından büyük rol oynamaktadır.

Blog Sitesi Nasıl Kurulur ücretsiz blog nasıl açılır ?

Yeni açılacak olan blog sitelerinde en önemli şeylerden birisi blog konusunun doğru analiz edilerek en doğru seçimi yapmak olacaktır.

WordPress ‘te blog açacaksanız BURAYA tıklayabilirsiniz.

Blogspot Blogger ‘da blog açacaksanız BURAYA tıklayabilirsiniz.

Blog sitelerinin arama motorları için optimizasyonlarının yapılması da bu sitelerin üst sıralarda çıkmasında çok büyük etkendir.

Alan adını belirlemekte blog sitesi açmak için en önemli seçeneklerden birisidir.

Blog sitesini açmak için gerekli olan bütün işlemler tamamlandıktan sonra ilk aşamada wordpress ya da bogspot hangi sistemin tercih edileceği belirlenmelidir.

WordPress açık kaynak kodlu ve milyonlarca kişi tarafından geliştirilen aktif bir sistemdir.

Bu sistemin tercih edilmesi blog siteleri açısından önemlidir.

Hosting üzerinden alan adı ile bağlantıları kurduktan sonra wordpress’in yüklenmesi ile birlikte blog sitesi kullanılmaya başlanabilir.

WordPress kurulum işlemlerinin de tamamlanmasıyla birlikte tema seçimi önem kazanmaktadır.

Şık, sade ve özgün bir tema seçimi yapılarak blog sitesinde başarı sağlanabilir.

Site kurulduktan sonra SEO işlemleri önem kazanır.

Blogspot sisteminde ise hiçbir hostinge gerek duymadan ücretsiz olarak verilen barındırma hizmetinden yararlanabilir ve sadece istediğiniz taktirde alan adı için belirli bir ücret ödersiniz.

Tamamen ücretsiz bir şekilde kurulabildiği ve bir çok ihtiyacı karşılayabildiği için ücretsiz blog sitesi açmak bir çok insan için en uygun tercih olacaktır.

Selçuk Softa

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER