Haber Galerisi

Site içi Seo Nedir Nasıl Yapılmalıdır

H etiketlerinin sıralı kullanılması arama motorları açısından çok önemlidir. Sayfanın anahtar kelimeleri hem sayfanın içeriğine hem de hitap ettiği kullanıcılara bağlı olarak belirlenmelidir. Sayfa başlıkları 70, meta description ise 160 karakteri geçmemelidir.

27 Kasım 2017 - 21:02 'de eklendi ve 1589 kez görüntülendi.
Site içi Seo Nedir Nasıl Yapılmalıdır

Site içi Seo Nedir Nasıl Yapılmalıdır

Site İçi SEO Nedir?

İnternet sitelerinin öneminin bir hayli arttığı şu günlerde milyonlarca web sitesinin aynı kategorilerde hizmet vermesi internet siteleri arasındaki rekabet ortamını bir hayli kızıştırıyor.

Belirlenen kelimelerde arama motorlarında en üst sıralarda çıkmak ve kalıcı olabilmek için ellerinden geleni yapan ve adeta bir yarış içerisinde olan internet siteleri hergün yeni bir teknik arayışına girmekteler.

Günümüzde arama motoru optimizasyonları yani ingilizcesi ile Seo teknikleri sayesinde yapılabilen bu işlemler sayesinde.

İnternet siteleri arama motorlarında kısa zaman içerisinde ilk sayfalarda, ilerleyen zamanlarda ise ilk sıralarda çıkmaya başlıyorlar.

Seo arama motorları için internet sitesinin belirlenen kurallar çerçevesinde düzenlenmesi olarak ta tanımlanıyor.

Site içi seo kavramı ise arama motorlarının hayatımızda büyük bir rol oynaması ile birlikte hayatımıza giren yepyeni bir kavram.

Site içi Seo, site içerisindeki meta etiketlerinden tutun da h etiketlerine kadar etkili bir işlem.

Site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmakta olan Seo, tüm kriterlere uyularak yapıldığında internet sitelerinin herkes tarafından tanınmalarını sağlayan kimliği oluyor.

Google ve diğer arama motorlarının çıkardığı güncellemelerde kullandığı yeni algoritmalar ile birlikte çok daha büyük önem kazanan Site İçi Seo çalışmaları internet sitesinin arama motorlarındaki konumunda rol oynadığı gibi hızları açısından da büyük bir önem taşıyor.

Site içi seo ’nun en önemli kurallarından birisi ise özgün ve doğal içerik kullanımıdır.

Arama motorları kopya içerik bulunan sitelerde ilk olarak kaynak belirtilip belirtilmediğine bakıyor.

Eğer kaynak belirtilmediyse sitede kopya içerik  tespit edildiğinden dolayı arama motorlarında üst sıralara çıkmak site içi seo ile bile mümkün olmuyor.

Site içi Seo Nedir Nasıl Yapılmalıdır ?

Site içi seo için php ve asp ile yapılan özel sitelerdense wordpress gibi hazır ve milyonların kullandığı platformları kullanmak önemli bir faktördür.

H etiketlerinin sıralı kullanılması arama motorları açısından çok önemlidir.

Sayfanın anahtar kelimeleri hem sayfanın içeriğine hem de hitap ettiği kullanıcılara bağlı olarak belirlenmelidir.

Sayfa başlıkları 70, meta description ise 160 karakteri geçmemelidir.

Site içi link yapısının da doğru bir şekilde inşaa edilmesi gereklidir.

Bu işlemler yapıldığında Site İçi Seo tüm ayrıntıları ile yapılmış olacaktır.

Selçuk Softa

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER